Czas na rewolucję w ochronie zdrowia.
Rusza pierwszy w Polsce program wsparcia ofiar błędów medycznych
Konferencja Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych
Jak szacuje Prokuratura Krajowa, ofiarami błędów medycznych może być w naszym kraju nawet 30 tys. osób rocznie. Zaledwie 2 tys. spośród nich dochodzi swoich roszczeń. Osoby poszkodowane często w ogóle nie wiedzą o możliwości wejścia na drogę prawną lub nie mają środków na pokrycie kosztów pomocy. Niejednokrotnie pozbawieni wsparcia są pacjenci znajdujący się w dramatycznych sytuacjach życiowych.
Dlatego Fundacja Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych uruchamia pierwszy w Polsce program nieodpłatnej pomocy prawnej poszkodowanym przez błędy lekarskie i negatywne efekty stosowania substancji farmaceutycznych. Celem jest nie tylko wsparcie w indywidualnych sprawach, ale też systemowy wpływ wydanych orzeczeń na funkcjonowanie służby zdrowia.
W zespole, który będzie udzielał bezpłatnej pomocy prawnej, znajdzie się m.in. były marszałek Sejmu i pierwszy prezes Krajowej Izby Radców Prawnych Józef Zych.
Konferencja odbędzie się 3 listopada 2021 r. (środa) ogodz. 10:30 w Centrum Prasowym przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
W trakcie konferencji głos zabiorą:
1. Radca prawny dr Józef Zych, prawnik, polityk, Marszałek Sejmu II kadencji w latach 1995–1997, pierwszy prezes Krajowej Izby Radców Prawnych.
2. Radca prawny dr Tymoteusz Zych, Prezes Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych.
3. Radca prawny Jarosław Witkowski, ekspert do spraw błędów medycznych, lekarskich i okołoporodowych.
Zapraszamy serdecznie!