Logo
Fundacja Pomocy Ofiarom
Błędów Medycznych
+48 601 471 063
PN-PT 10:00-17:00

II edycja Stażu w Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych

FPOBM
7 września 2022

Ogłoszenie – II edycja Stażu w Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych

Zapraszamy na II edycję stażu do Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych!

Jesteś studentem/absolwentem prawa i interesujesz się prawem medycznym? Chciałbyś zaangażować się w działania mające na celu pomoc osobom poszkodowanym w wyniku błędów medycznych i lekarskich? Szukasz sposobów na profesjonalizację swojego warsztatu i chciałbyś współpracować z doświadczonymi prawnikami o wieloletnim doświadczeniu na rynku warszawskim i w organizacjach pozarządowych? Jeśli tak, to aplikuj na II edycję stażu w Zespole Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych!

Czego oczekujemy?

  • Ukończonego przynajmniej II roku studiów prawniczych;
  • Dyspozycyjności pozwalającej na systematyczną i względnie regularną pracę;
  • Zainteresowania szeroko rozumianą tematyką prawa medycznego i praw pacjenta (nie wymagamy konkretnego doświadczenia ani wiedzy na ten temat);
  • Komunikatywności, umiejętności pracy w zespole i motywacji do nauki poprzez praktykę.

Co zapewniamy?

  • Możliwość współpracy z zespołami Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych i współpracujących z nią kancelarii prawnych – stały kontakt z profesjonalnymi prawnikami o wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniu;
  • Możliwość profesjonalizacji warsztatu prawniczego i dogłębnego poszerzenia wiedzy z zakresu prawa cywilnego i medycznego – powierzane zadania będą obejmowały m. in. przygotowywanie pism procesowych, pomoc przy sporządzaniu opinii prawno-medycznych, research dotyczący orzecznictwa i standardów sztuki lekarskiej.
  • Elementy szkoleniowe i edukacyjne podczas stażu;
  • Kontakt z beneficjentami Fundacji i klientami współpracujących z nią kancelarii – możliwość udziału w prawdziwych sprawach i przysłużenia się w działaniach na rzecz pomocy ludziom pokrzywdzonym w wypadku błędów medycznych i lekarskich;
  • W przypadku najlepszych stażystów – możliwość przedłużenia współpracy z Fundacją na indywidualnie ustalanych warunkach.

II edycja Stażu w Fundacji Pomocy Ofiarom Błędów Medycznych ma charakter bezpłatny, uwzględniający program szkoleniowy i możliwość kontynuacji współpracy po zakończeniu stażu.

Jesteś zainteresowany?

Wyślij CV i list motywacyjny do dnia 30 września na adres: kontakt@fpobm.pl. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które przeprowadzone zostaną w indywidualnie wyznaczonych terminach we wrześniu.

Zostaw dane, oddzwonimy i udzielimy Ci wsparcia